Pühapäeval, 23. aprillil kella 10 kuni 16 peetakse loomaaias naaritsapäeva, et tutvustada euroopa naaritsat kui ühte ohustatuimat pisikiskjat.
Tänu aastakümnete-pikkusele liigikaitsetööle Tallinna loomaaias on see loomake Eestimaal taas loodusesse lastud ja Hiiumaa näol endale loodusliku elupaiga saanud. Naaritsapäeval toimuvad ekskursioonid, loeng ja töötoad.
Euroopa naarits (Mustela lutreola) on kiskjaliste seltsi kärplaste (Mustelidae) sugukonda kuuluv pisikiskja, kelle areaal ulatus kunagi pea kõikjale üle terve Euraasia mandri, kuid kelle tänapäevased looduslikud asurkonnad on killustunud väikestele laikudele. Drastilised muutused nii arvukuses kui ka levikus on teinud euroopa naaritsast ühe Euroopa ja kogu maailma ohustatuima pisikiskja. Tallinna loomaaed koordineerib üle-euroopalist naaritsate paljundamise programmi EEP, kuhu kuulub 15 Euroopa loomaaeda. Neis elab kokku umbes 200 naaritsat, kellest pooled on Tallinna loomaaias.
Kell 12 räägib keskkonnahariduskeskuse auditooriumis euroopa naaritsast Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran, PhD, kelle uurimisteemaks on liik aastakümneid olnud.
Kella 10 kuni 16 on fuajees avatud naaritsa töötuba lastele.
Ekskursioonid loomaaia liigikaitse laborisse ja naaritsate paljunduskeskusesse, kuhu tavakülastaja igapäevaselt ei pääse, algavad keskkonnahariduskeskuse fuajeest vene keeles kell 11 ja eesti keeles kell 13. Eelregistreerimine kodulehel.
Raadiosaatjatega naaritsate otsimisretk eesti keeles algusega keskkonnahariduskeskuses toimub kell 15 ja kell 16, venekeelsed grupid väljuvad samast kell 13 ja 14. Vajalik on eelregistreerimine kodulehel.
Kassad loomaaia mõlemas väravas on avatud kella 9-17, loomaaed suletakse kell 19. Siseekspositsioonid on avatud 10-18 ja laste loomaaed keskkonnahariduskeskuses 10-19.
Kevadele vaatamata on piletihinnad veel talviselt soodsad: täiskasvanud 4 eurot, sooduspilet 2 eurot, perepilet maksab 9 eurot ja eelkooliealised saavad sisse tasuta.