Kuigi linnad muutuvad järjest tühjemaks ning inimesed on karantiinis, siis sotsiaalmeedias levivad pildid kuidas metsloomad kipuvad linnadesse.
Kuna koroonaviiruse kriis muudab linnaelu rütmi, on nähtud märke sellest, et loomad, eriti suurlinnade läheduses liikujad, on hakanud julgemalt linnakeskkonnas liikuma. Näiteks Jaapanis Nara linna tänavatel uitasid ringi tähnikhirved, Panama rannas nähti pesukarusid, Californias uitasid ringi metskalkunid, Barcelonas aga metssead, kirjutab the Guardian.
“Tavaliselt elavad loomad linnas nendes piirkonandes, mida me ei kasuta,” ütles Seth Magle Lincolni loomaaia metsloomade instituudi juhataja ja lisas, et see teeb nende olemuse justkui nähtamatuks.
“Karantiin võib jätkuvalt elusloodust mõjutada ootmatul viisil,” nentis Massachussetsi ülikooli ökoloog Paige Warren. Samal ajal arvas ta, et mõned liigid aetakse nüüd just minema, kuna pole inimesi, kes neid toidaks või kes jätaks prügikasti toitu.
Selline olukord juhtus Nara loomapargis Jaapanis, kus tähnikhirvesid toideti turistide poolt. Nüüd kui pargis enam külastajaid ei käi, on tähnikhirved hakanud tänavatel toitu otsimas käima. Neid on nähtud nii linna tänavatel, metroojaamades kui mujal.
See, et ulukite populatsioon selle tõttu jõudsalt taastuks ja linnastuks peetakse fantaasiaks. “Kui siit midagi välja lugeda, siis seda, et metsloomad on alati meie elualadel elanud,” tõdes Magle. ”Kuigi meie ei pea linnakeskkonda osa loodusest, siis nemad võivad seda teha,” lisas ta.