Sotsiaalministeerium pöördus jahimeeste katusorganisatsiooni poole üleskutsega kasutusele võtta koroonarakendus HOIA.
20. augustil jõudis App Store’i ja Google Play poodi Eesti oma koroonarakendus HOIA, mis teavitab inimesi, kui nad on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga.
EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul selline kirjalik pöördumine jahimeestele ministeeriumist tõesti tuli. „Kuna kirja saatjaks oli endine meedia töötaja, kes omal ajal jahindust ausalt, tõetruult ja aktiivselt kajastas, siis suhtusime meie pöördumisse samuti. Kasutan ise aktiivselt erinevaid äppisid ja paljud neist teevad elu lihtsamaks. Laadisin peale ettepaneku saamist oma mobiili koheselt ka HOIA äpi,” selgitas Korts.
“Tänaseks pole veel ühtegi teavitust mulle tulnud ja loodan, et see nii ka jääb. Oleme EJS-is arendamas välja oma jahise äppi, mis peaks valmima sügiseks. Selle eesmärk on samuti seotud mitte ainult paberivabale jahindusele üleminekuga vaid ka kontaktivaba jahindusega uutes tingimustes. Meie äpp teeb võimalikuks ka ülemineku digitaalsetele suuruluki lubadele. Ehk siis tekib võimalus telefonis nn maha kanda suurulukiluba tingimustes, kus levi pole,“ lisas Korts.
Mis puudutab HOIA äpi allalaadimist, siis iga jahimees ise otsustab. Meie kiri on Teile informatsiooniks.
Rakenduse eesmärk on teavitada koroonaviirusesse nakatunute lähikontaktseid ja anda neile sellega ka esmased suunised, kuidas edasi käituda. Äpi kasutamisel on oluline, et selle laadiksid oma telefoni võimalikult paljud kasutajad, sest ainult nii saame tagada, et võimalikult tavapärane, piirangutevaba elu Eestis jätkuks. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad Bluetooth’i abil anonüümseid koode ja ei riik, äpi tootja ega telefoni tootja inimeste kohta andmeid ei kogu ja keegi ei saa teada, kes kellega ja kus lähikontaktis oli.
Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. HOIA rakenduse kasutamisega saame anonüümselt, privaatselt ja turvaliselt aidata kaasa koroonaviiruse leviku tõkestamisele. Loe lisa www.hoia.me
Vaata HOIA rakendust tutvustavat videoklippi siit: