Seakatk on jõudnud Saksamaale

Seakatk on jõudnud Saksamaale

1585
Foto: Flickr

Põllumajandusminister Julia Klöckner kinnitas 10. septembril esimese sigade Aafrika katku juhtumi Saksamaal.

Klöckneri sõnul leiti 9. septembril Brandenburgis metssea korjus, kellel kahtlustati seakatku. Nüüd leidis see kinnitust, vahendab väljaanne Tagesschau.

Metsseakorjus leiti Saksamaa ja Poola piirist mõnekümne kilomeetri kaugusel Spree-Neisse’i linnaosast. Hukkunud looma proovi uuris Friedrich-Loeffleri instituut, kes tuvastas nakkuse.

Brandenburgi tarbijaminister Ursula Nonnemacher ütles, et nüüd peavad nad proovima kõike, et vältida haiguse edasist levikut. Kriisimeetmed on kehtestatud kahes linnaosas. Poliitiku sõnul tuleks vähemalt 15 kilomeetri raadiusesse rajada ajutine ohuala. Näiteks kehtestada seal range jahikeeld, et metssigu mitte hirmutada.

Saksamaal nakatunud metsseal on põhimõtteliselt tagajärjed kõigile seakasvatajatele kogu riigis, ütles Saksamaa seakasvatajate huvigrupi tegevdirektor Torsten Staack. Majanduslike tagajärgede ulatus sõltub suuresti sellest, kuivõrd turud jäävad avatuks. “Kui Saksa liha keelataks Aasiasse, ei voolaks vastavad kogused sinna ja loomulikult tuleks avada muud müügikanalid. See tooks Saksamaale kindlasti kaasa hinnasurve,” väitis Staack. Saksamaa on üks maailma suurimaid sealiha eksportijaid.

Seakatku levikut Saksamaale on juba ammu kardetud. Sigade Aafrika katk on naaberriigis Poolas ringelnud juba mitu kuud. Märtsis avastati Saksamaa piirist veidi üle kümne kilomeetri kaugusel selle tõttu surnud metssiga.