Miks on oluline liiklusõnnetuse korral ennast positsioneerida?

Miks on oluline liiklusõnnetuse korral ennast positsioneerida?

1357
Foto: Flickr

Selleks, et abi jõuaks täpselt sinna, kus teda vajatakse positsioneerib Häirekeskus kõiki kõne tegijaid kõne esimesest sekundist alates.

Enamikel juhtudel näeb Häirekeskus 112-le helistaja asukohta kaardil. Positsioneerimisvõimalusi on kaks: mastipõhine asukohainfo sideoperaatori poolt ning täpsem asukoha tuvastus ehk Advanced Mobile Location (AML). AML töötab ainult uuemates Androidi ning Apple’i operatsioonisüsteemiga nutitelefonides.

Kui mastipõhine asukoha tuvastus võib anda sündmuskoha täpsusastmeks mitukümmend kilomeetrit, siis AML tehnoloogial põhineva positsioneerimise tulemus võib olla meetrites.

Kui positsioneerimine ei anna piisavalt täpset tulemust ning kaardirakenduse võimalusi kasutades ei õnnestu asukohta täpsustada, saab Häirekeskusele edastada ka oma asukoha koordinaadid.

Nutitelefonist oma koordinaatide vaatamiseks peavad olema sisse lülitatud asukohateenused. Asukohaandmeid saab vaadata Google Mapsist, iOS Mapsist või Compass rakendusest (Apple).

Erinevates telefonides asukoha määramine Google Maps rakenduse abil:

  • Luba seadmes enda asukoha kasutamine/tuvastamine. Ekraani üles äärde ilmub tilluke kompassinoole kujutis.
  • Luba Google Maps rakenduses asukoha tuvastamine.
  • Avades Google Mapsi, ilmub ekraanile sinine täpp Sinu asukohaga.
  • Android operatsioonisüsteemiga (nt Samsung, Huawei, LG jt tootjad) telefonis hoia sõrm sinisel täpil, kuni ülemisele reale ilmuvad koordinaadid (mõnel juhul ilmub sinna lisaks ka aadress).
  • iOS operatsioonisüsteemiga (ainult Apple) telefonis vajuta sinisele täpile ja alla tekib valge riba, My location. Tiri seda riba pisut üles ning nähtavale ilmuvad ka koorinaadid.
  • Edasta saadud koordinaadid Häirekeskuse päästekorraldajale lugedes need telefonis talle ette.

JAGA