Koolidel üle Eesti on võimalus panna kodukandi metsa püsti oma rajakaamera ning õppida seeläbi metsloomi tundma ja osaleda üle-Eestilises rajakaamerate projektis. Ainuüksi õpikufaktidest ei piisa, et looduse hindamist ja armastust inimeseni viia, usub liikumise “Aasta loom” eestvedaja Helen Arusoo.
Mitmed kooliklassid üle Eesti on muretsenud metsloomade tundmaõppimiseks oma kodukanti rajakaamera. Nii käiakse metsas loomadele toitu jätmas kas klassijuhatajatunni ajal või isegi pärast koolitunde. Koroonapiirangute ajal on see ülesanne küll siiski rohkem õpetajatele jäänud, sest lapsed mitmekesi koguneda pole saanud, kuid huvilised õpilased jätkavad metsas käimist siiski.
“Praktiliselt kõik koolid alustavad sellest tasemest, et lapsed ütlevad kähriku kohta skunk ja mägra kohta pesukaru,” nentis ta. Ainuüksi õpikuteadmisest Arusoo sõnul ei piisa ja algklasside lapsi on rajakaamerate abil kohaliku metsaeluga märksa lihtsam tutvustada. “Loodusharidus – kas see on õpik faktidega või see, et ma tunnen loodust ja armastan seda korraga? See on selline rohkem tunnetuse ja tähenduse tajumise tee,” arutles Arusoo Postimehes.
Loe lähemalt Postimehest.