Looduskaitselised piirangud tagavad elukeskkonna meile ja järeltulevatele põlvedele

Looduskaitselised piirangud tagavad elukeskkonna meile ja järeltulevatele põlvedele

707
Foto: Flickr

Eestimaa looduse tervis ja elujõud on meie kõigi huvides, ütleb kodanikuliikumine Eesti Metsa Abiks. Looduskaitse ja terve elukeskkonna eest seisvate kodanike vastandamine kohalike ettevõtjate ärihuvidega ei vii meid riigina edasi. 

Vastuseks erinevate organisatsioonide ühispöördumisele, mis sel nädalal Eesti avalikkuse ette jõudis ning kus justkui vastandatakse Eestimaa looduse kaitse ning Eesti maa- ja rannarahva eluspüsimine, tahab kodanikuliikumine Eesti Metsa Abiks meelde tuletada, et meie elukeskkonna tervis on otseselt seotud meie kõigi heaolu ja tervisega. Puhas põhjavesi, liigirikkad jõed, järved, mered, aasad ja metsad on meie riigi suurim vara ning nende hoidmine on absoluutselt kõikide eestimaalaste huvides.

Pöördumine kajastab kindlasti Eesti erinevates piirkondades tegutsevate ettevõtjate huve, mida loomulikult mõistame. Nende väljakutsete lahendamine peab toimuma läbi avatud diskussiooni, kus lisaks lühiajalisele perspektiivile peame silmas ka meie ühise elukeskkonna pikaajalist tervist ja elujõudu. Ettevõtlus ja keskkonnaressursside ülekasutus ning kahjustamine ei pea olema sünonüümid. Nii Eestis kui mujal maailmas leidub küllaga näiteid ettevõtlusest, mis arvestab nii kohaliku kogukonna kui ka looduskeskkonna heaoluga ning on sealjuures ka majanduslikult jätkusuutlik.  

“EMA on igapäevaselt kontaktis kohalike kogukondadega üle Eesti, kes tunnevad sügavat muret oma piirkonna looduskeskkonna säilimise ja puhtuse pärast,” kommenteeris ettevõtlusliitude pöördumist Eesti Metsa Abiks looduskaitse ja metsanduse spetsialist Mati Sepp. “Nende hääl kõnealuses pöördumises kuidagi ei kajastu. Riik peab siin võtma vastu otsuseid, mis arvestaks erinevate huvide ja vajadustega ning ei unustaks ära, et vastutustundlik valitsemine arvestab ka järeltulevate põlvedega. Eesti loodusvarad ja loodusressursid on rahvuslik rikkus, mida tuleb kasutada säästlikult, ütleb meie põhiseadus.”

JAGA