31. juulil kirjutas Tartu Postimees, et Sõõru metsades Jõgevamaal leidsid metsalised marutaudi eest hoiatavaid silte ning pelgasid edasi minna.
Sildid olid klammerdatud puude külge pea kõigis käidavamates teeotstes Saare-Pala-Kodavere tee ääres. Nendel oli kirjas, et juunikuus on Sõõru metsades avastatud huntide populatsioonis kolm marutaudijuhtumit. Samuti juhiti siltidel tähelepanu, et haiged hundid võivad käituda ettearvamatult ja agressiivselt. Hunte nähes või kuuldes soovitati säilitada rahu ja eemalduda vaikselt. Et sõnum oleks veelgi mõjusam, oli silt illustreeritud portreefotoga kihvad paljastanud hundist.
Kui võtta arvesse, et viimasest marutõve avastamise juhtumist Mandri-Eestis hakkab mööduma kaheksa aastat, pani sellise sildi nägemine teadlikumaid looduseskäijaid kulme kergitama.
Hiljem selgus, et hoiatussildid paigaldasid rahvusvahelise noorte militaarlaagris Baltic Guards osalenud seoses laagris toimuvate tegevustega, ent korraldajad täpsemaid asjaolusid ei selgitanud.
Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) loomatervishoiu projektijuht Enel Niin kinnitas EJSile, et hoolimata teatud piirkondades levivast eksitavast teabest, on Eesti endiselt marutaudivaba riik.
VTA sõlmis Eesti Jahimeeste Seltsiga juulis ka uue töövõtulepingu ulukite pea- ja vereproovide kogumiseks laboratoorsete uuringute läbiviimiseks vaktsineeritud puhvertsooni aladelt. Puhvertsooni (Ida-Virumaa, Põlvamaa, Tartumaa ja Võrumaa) aladelt kogutakse ajavahemikul juuli 2017 kuni 15. märts 2018 kokku 225 tervena kütitud rebase- või kähriku pea- ja vereproovi.