Ilmad on sügis-talviselt hämarad ning metsaloomade liikumine aktiivistunud. Mida teha, kui ei jõua autot looma nähes pidurdada või näete teel vigastatud metslooma?
„Kõige olulisem on veenduda, et endal ja kaassõitjatel ei ole ulukiga kokkupõrke tagajärjel vigastusi. Kui õnnetuse tagajärjel on inimesed või kolmanda osapoole vara nagu teine sõiduk, objekt või teepost saanud vigastada, helistage viivitamatult hädaabinumbrile 112. Kõigile, kes sattuvad silmitsi ulukiõnnetusega, paneksime eelkõige südamele, et teavitamisel on väga oluline võimalikult täpne asukoha kirjeldus! Lihtsaim on enda asukoht tuvastada nutiseadme abil,” annab Postimehele nõu Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts.
Suurulukile otsasõidust tuleb teavitada lisaks keskkonnainfo telefonil 1313, et tagada vigastatud looma aitamine või hukkunud looma teelt eemaldamine. Teel hukkunud või vigastatud väikeulukitest saab teatada maanteeinfokeskuse telefonil 1510, kust omakorda edastatakse info piirkonna teedevalitsusele. Asulate piires hukkunud loomadest tuleks teavitada kohalikku omavalitsust või helistada samuti telefonil 1313.
Loe lähemalt Postimehest.