Eesti teleajaloo vanim järjepidevalt tegutsev looduse- ja keskkonnasaade sai tänavu 30-aastaseks. Selleks puhuks kogunesid loodustundjad ja saate koostööpartnerid kinos Sõprus, et seda teetähist tähistada.
Saatejuhid Kristo Elias ja Sander Loite tervitasid külalisi ja viisid nad visuaalsele loodusrännakule.
Osooni koostööpartner ja jahimeeste seltsi projektijuht Peeter Hussar õnnitles saatejuhte ja selgitas, et selline saate formaat on kahtlemata vajalik ja üldhariv nii jahimeestele kui ka teistele huvilistele. „Osooniga oleme juba mitukümmend aastat koostööd teinud ja nad on alati huvitatud meie seisukohtadest, nad kuulavad ja arutavad kaasa ning on usaldusväärsed partnerid loodusteemadel. Asjakohaselt kajastavad nad ka jahiteemasid ja annavad laiema silmaringi vaatajatele üldiselt looduse ja keskkonnateemadel,“ selgitas Hussar.
Saatejuhid vestlesid sünnipäevapeol erinevate loodustundjatega. Näiteks Ivar Jüssiga räägiti hüljeste eluolust, Aarne Tuulega tehti ülevaade, kuidas läheb kotkastel ja mida tehakse kotkaklubis. Lisaks rääkisid vennad Oliver ja Rauno Kalda nahkhiirtest ja nende loendamisest ning Urmas Jürivetega jutustati lõbusaid lugusid liblikate püüdmisest ja uurimisest.
Muusikalist vahepala pakkus loodusesõber ja muusik Mick Pedaja.
Põnevaid lugusid loodusest jagas ka loodusfotograaf Tarmo Mikussaar. Ta rääkis, kuidas on ta saanud põnevaid kaadreid kakust, sookurest, metsisest ja ilvesest. Operaatorid Mattias Veermets ja Ants Tammik tegid sissevaate sellest, kuidas on nad põnevaid kaadreid püüdnud ning kuidas vaatavad nad nüüd loodust.
“Osoon” on alates 1993. aastast Eesti Televisioonis näidatav loodus- ja keskkonnasaade. Saatesarja algataja ning esimesi toimetajaid ja saatejuhte oli Tiina Kangro. “Osooni” staažikaim toimetaja on Õie Arusoo, mitu aastat juhtis saadet Vladislav Koržets. Täna teevad saadet Kristo Elias ja Sander Loite.