26.-28. augustil toimus Viidikese lasketiirus noorte jahindus- ja looduslaager.
Taoline laager toimus juba kolmandat korda, eelnevalt peeti seda Läänemaal ja Hiiumaal. Laagrisse oodati loodushuvilisi noori, kes soovisid praktilist teavet nii looduse, looduses käimise ja seal hakkama saamise kohta.
Seekordseks korraldajaks oli Tartu Jahindusklubi koostöös partneritega. Tartu Jahindusklubi tegevjuhti Tõnu Petersoni sõnul läks laager hästi korda. „Püüdsime noortele pakkuda põnevat tegevust ja seda oli laste nägudelt ka näha, et kuigi nad olid parajalt väsinud, olid nad siiski rahuloleva ilmega. Pakutust huvitas lapsi kõige rohkem laskmine ja Emajõe peal viibimine,“ selgitas Peterson.
Kolmepäevase laagri sisse mahtusid mitmeid tegevusi. Kõigepealt pandi püsti suured telgid Kaitseliidu instruktorite juhendamisel. Seejärel tegeldi õpitubadega. Peeter Hussar õpetas jahinuga teritama ja käsitsema, vestma ja voolima, Liivi Amor õpetas ulukite liikide tundmist ja rääkis trofeede hindamisest. Danny Metsallik rääkis „väärtusta jahisaaki“ aasta raames trofeede väärindamisest ja topiste tegemisest. Juhendaja käe all meisterdati erinevaid suveniire mälestuseks. Meelis Luht rääkis pildistamisest ja kuidas paremaid pilte püüda. Veel tutvustas Rita-Anette Kohava plokkvibu. Poisid said ka vibust laskmist proovida.
Teisel päeval õpiti laskma ja orienteeruma
Teisel päeval toimus laskmine. Peale põhjalikku ohutustehnilist instrueerimist said kõik soovijad kogenud laskeinstruktorite käe all erinevatest „päris“ püssidest lasta. Lasta sai jooksva sea ja põdra märki ning taldrikuid. Tartu suusaklubist olid kohale tulnud instruktorid, kes õpetasid biathloni laskmist. Noored said biathlonis ka võistelda. Külla tuli ka Kaitseliidu Tartu Malev, kes õpetas kompassi ja kaardi kasutamist, orienteerumist maastikul, rakmete tegemist ja köiel laskumist üle veetakistuse. Noortele õpetati laagripaiga valimist ning erinevate varjualuste ehitamist, õpiti tegema lõket ja priimusel toitu valmistama. Kaitseliit näitas ka laskevarustust ja rääkis kaitseliitlaseks olemisest. See pakkus laagrilistele suurt huvi.
Kolmas päev Emajõe kaldal
Kolmas päev algas Emajõel. Andres Põhjala rääkis kohalikust kalapüüdmisest ja selle ajaloost. Samuti tutvustas ta Alam-Pedja looduskaitseala ja selle üleujutatavaid luhtasid. Seejärel suunduti laevaga Emajõele ja tee peal õnnestus kohata erinevaid linde, sealhulgas merikotkaid ja jäälindu. Reisi ajal tutvustasid loodusgiid Peeter Hussar ja bioloogia õpetaja Livia Roomets loodust ja juhtisid tähelepanu kuidas looduses käituda ja mida märgata.
Laevamatk viis Palupõhja külla Palupõhja looduskooli. Seal kohtuti EJS-i juhatuse liikme ja kohaliku elaniku Jaak Volmeriga, kes tutvustas küla ajalugu. Poisid tegid jõe ääres ise lõkke ja igaüks sai süüa toetajate Linnamäe Lihatööstuse ja Adavere Meati maitsvaid ulukiliha grillvorste. Tagasiteel tehti kokkuvõtteid laagrist. Poisid said ka jahutada end Emajões ja proovida püüda kala.
Õhtul toimus Viidike Lasketiirus laagri lõpetamine ja parimate osalejatele autasustamine. Meeneid jagus kõigile.
Laagri korraldaja Tartu Jahindusklubi, EJS ja MTÜ Eesti Jahinaised tänavad kõiki osalejaid, Kaitseliitu tema suure panuse eest, juhendajaid, laskeinstruktoreid, Tartu Suusaklubi ja laeva kaptenit, Andres Põhjalat ning toetajaid: Linnamäe lihastööstust, Adavere Meati, Trapperit, Jahiselts Bubot ja Kulno Rehkaltit.